הדילמה של נתניהו והסלולרי של גנץ

ב

נניח לרגע שהמידע מהטלפון הסלולרי ל יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נמצא גם בידי ראש  הממשלה, בנימין נתניהו. שהרי כראש ממשלה ושר ביטחון המידע על חדירה שכזו מגיעה לשולחנו מתוקף ת]קידו ומסווגת סודי ביותר שחור. עצם ההדלפה של מידע סודי היותר היא כבר עבירה על ביטחון המדינה. אמנם נתניהו לא לקח על עצמו את האחריות לכך, אבל ישנם הסבורים כי הוא החשוד המיידי, אף שהוא מכחיש זאת בתוקף.

השאלה המעניינת היא מה יודלף מהטלפון של גנץ לפני הבחירות כדי לפגוע בסיכויי הצלחתו. היחוס ל הפריצה לאיראן דווקא עשוי לשחק לידי גנץ. מדוע?

הם "האיראנים" ידליפו חומרים שאמורים לפגוע בגנץ, מישהו עוי לשאול מה אכפת לאיראנים מגנץ? למה הם רוצים שלא יהיה ראש הממשלה הבא? האם האיראנים חוששים מגנץ יותר מאשר  מנתניהו?

אופס! נקודה רגישה. כי אם האיראנים חוששים מגנץ כראש ממשלה ומעדיפים את נתניהו על פניו, כנראה שהם סבורים שגנץ מסוכן יותר מבחינתם ויפריע להם יותר לחדש את היכולות הגרעיניות שלהם.

ואם האיראנים חוששים מגנץ  יותר מאשר מנתניהו, מבחינת מדינת ישראל זה אומר שגנץ טוב יותר לביטחון של ישראל מנתניהו. לפחות בהקשר האיראני.

זה המוטו שכחול לבן תוכל לאמץ לכל הדלפה מביכה יותר או פחות של האיראנים, כביכול או שלא כביכול.

 

 

תגובה אחת הוסף תגובה

  1. Georgvon1 הגיב:

    אני לא מאמין שנתניהו הדליף, בפרט שאין הוכחה שהוא ידע. זה גם יהיה מטופש מצידו להדליף.

    אני מאמין שגורמי הביטחון שגילו זאת או חברי המפלגה של גנץ הם אלו שהדליפו.

    הרווח של האיראנים זה להראות שהם יכולים להשפיע ולפגוע בגורמים ישראלים בכירים. אם הם היו יכולים לפגוע בנתניהו הם היו עושים זאת. אין כאן הוכחה שהם מפחדים יותר מגנץ.

    מבלי קשר למה שהיה שם או לא, כעת בקלות ניתן להפיץ משהו על גנץ ולטעון שזה היה שם. לכן חשוב להיזהר בעניין של מכשיר הסלולרי ובפרט אם אתה אדם בכיר במדינה או בארגון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s